تبلیغات
وبلاگ دامپزشک - بانک مقالات دامپزشکی - مدیریت مطلوب برای بهترین عملكرد (دامپروری) در مزارع پرورش گاوهای شیرده

مدیریت مطلوب برای بهترین عملكرد (دامپروری) در مزارع پرورش گاوهای شیرده،علاوه بر تولید مطلوب شیر كه از گاوهای پر تولید مورد انتظار است، مدیریت مناسب نیز باید اعمال شود. این مقاله شماری از جنبه‌های مدیریتی را كه می‌تواند در افزایش تولید شیر نقش عمده داشته باشد را شرح می‌دهد. در مزارع پرورش گاوهای شیرده،علاوه بر تولید مطلوب شیر كه از گاوهای پر تولید مورد انتظار است، مدیریت مناسب نیز باید اعمال شود. این مقاله شماری از جنبه‌های مدیریتی را كه می‌تواند در افزایش تولید شیر نقش عمده داشته باشد را شرح می‌دهد:


▪ اندازه‌گیری شیر و ترکیبات آن مقدار تولیدشیرو تركیباتی همچون چربی و پروتئین بوسیله كیلوگرم قابل انداز‌ه‌گیری است.در هر دوره شیردهی كیلو گرم چربی و پروتئین به ازای هر گاو بعنوان معیاری برای رتبه بندی گاوها استفاده می‌شود.از آنجائی كه تولید شیر در هر گروه سنی در مقایسه با گروه دیكر متفاوت است،مقدار تولید شیر باید بر اساس سن استاندارد ،تصحیح شود. برای این نحو مقایسات، اولین شیردهی تلیسه ها مد نظر گرفته می‌شود. یك مدیر خوب با دانستن میزان تولید شیر به ازای هر گاو، قادر به تصمیم‌گیرهای مناسب مدیریتی در مزرعه خواهد بود. به عنوان مثال ركوردهای تولید شیربه ازای هر گاو، تعیین كننده اصلی نحوه تنظیم جیره مناسب می‌باشد.
▪ تداوم شیردهی این مطلب كه در طول شیردهی گاوها با هم به پیك تولید شیر مناسب برسند، بسیار حائز اهمیت است. در تلیسه‌ها طبیعا نسبت به گاوهای مسنتر ،منحنی شیردهی یكنواخت تر می‌باشد،بطوری كه شیردهی در تلیسه‌هادر یك زمان معین شروع می‌شود اما تا آخر دوره سطح تولید شیر ثابت می‌ماند. در گاوهای مسنترپیك تولید شیر (در داخل ۱۰۰روزاول شیردهی)ایجاد شده و تداوم شیردهی آنها بالاست. از لحاظ مدیریتی در آغاز شیردهی گاوها باید در شرایط بدنی مناسب باشند تا بعد از شروع شیردهی،عملكرد مطلوبی را از لحاظ سوخت و ساز نشان دهند. از قسمت‌های مهم دیگر منحنی شیر دهی،۱۰۰ روز آخرشیر دهی می‌باشد،در این مرحله گاوها تمایل كمتری به اضافه وزن دارندو باید خشك شوند، در نتیجه مواد مغذی قادر خواهند بود برای شیردهی آینده مهیا شوند و بطور مسلم گاوها در شیردهی آینده كمتر به بیماری‌های متابولیكی مبتلا خواهند گشت.
▪ پرورش گوساله‌های جوان پرورش صحیح گوساله، تولید مطلوب شیر را به دنبال خواهد داشت، زیرا همیشه باید به خاطر داشت كه گوساله امروز،گاوهای فردا هستند. آبستنی تلیسه‌ها تا زمانی كه بافت‌های پستان به وضعیت ایده‌ال نرسد بایدبه تاخیر افتد،شرایط مناسب از لحاظ وزن برای تلیسه‌ها ۵۵۰-۵۲۵ می باشد. تلیسه‌ها تا ۱۵ ماهگی نباید كمبود رشد داشته باشند در غیر اینصورت آنها قادر نخواهند بود به رشد ایده ال برسند. از طرفی چاقی تلیسه‌های آبستن نیز ممكن است مشكلاتی همچون سخت زائی را به همراه داشته باشد.برای تلیسه‌های آبستن معمول۱ الی ۲ كیلو كاه غلات را كه با انرژی پایین مرتبط است،استفاده می‌گردد زیرا این سیستم نشخوار تلیسه را بخوبی تحریك می‌كند و مصرف مناسب خوراك بعدی را تضمین می‌كند.
▪ گاوها نشخواركننده هستند نشخواركنندگان دارای معده چهار قسمتی هستند.لذا به جیره متعادل از علوفه و كنسانتره نیازمندند. برای بدست آوردن تولید شیر مطلوب، یك جیره متعادل باعث تضمین عملكردمناسب سیستم شكمبه شده واحتمال اختلالات متابولیكی همچون تب شیرو جابجائی شیردان را كا هش میدهد.زمانی كه عملكرد شكمبه مطلوب باشد، مصرف خوراك افزایش می‌یابد.
▪ فاكتورهای محیطی در طول ابتدای شیردهی، گاوهای پر تولید گرمای قابل توجهی تولید می‌كنند، بنابراین در محل نگهداری یك هواكش باید تعبیه گردد و آب آشامیدنی مناسب در اختیار گاوها قرار گیرد. اگر از طریق هواكش نور مستقیم وارد جایگاه گردد، یك سایه بان نیز باید در نظر گرفته شود، این موارد باعث خواهد گردید كه گاوها با استرس حرارتی مقابله كنند و مصرف خوراك آنها در حد مطلوبی باشد. توجه داشته باشید كه منطقه آسایش در گاوهای شیردهی در دامنه ۵-۱۵درجه سانتیگراد می‌باشد.
▪ ماشین شیر دوش ماشین شیر دوش نقش مهمی را در سلامت پستان بر عهده دارد. قبل از شیردوشی پستان باید تمیز و خشك شود و با استفاده از اسپری‌های مخصوص ضد عفونی، سر پستانك‌ها تمیز شوند.عملكرد نادرست دستگاه شیر دوشی ممكن است باعث آسیب سر پستانك‌ها شود.از لحاظ مدیریتی فاصله دو بار دوشش باید حداقل ۱۲ ساعت باشد، رعایت این زمان تاثیر مطلوبی در سلامت پستان دارد.اگر این زمان رعایت نگردد،احتمال بالائی برای ابتلا به عفونت‌های همچون اشریشیاكلی و استرپتوكوكوس وجود خواهد داشت.
▪ بهداشت مزرعه رعایت بهداشت در مزرعه سهم عمده‌ای در تولید گاوهای پر تولید شیربالا دارد.خشك كردن محل استراحت و ریختن كاه خشك در زیر گاوها نیز نقش مهمی را در سلامتی و عدم ابتلا به بیماری‌های پا برعهده دارد. برای كاهش احتمال ابتلا به عفونت‌های باكتر یائی،استفاده از حمام پاهر۴-۳ هفته ضروری است و سم چینی هر سال دو بارو ترجیحاً در دوره خشكی توصیه می‌گردد. كاهش لنگش از این طریق باعث كاهش هزینه‌های دامپزشكی و كشتار گاوها خواهد گردید.


   


نظرات()

وبلاگ دامپزشک

کاملترین بانک مقالات فارسی دامپزشکی