داستان این کتاب از زبان دانا روایت می شود که در تعطیلات تابستان به همراه خواهرش درنا نزد عموی خویش به نام «عمو مجید» در اصفهان می‌روند که یک دامپزشک است و در اداره کل دامپزشکی کار می‌کند.
عمو مجید که دامپزشک موفق، خوش سیما و خوش بیانی است، دانا و درنا را برای آشنایی با حرفه دامپزشکی به بازدید از اداره دامپزشکی می‌برد و از نزدیک آنها را با وظایف یک دامپزشک در زمینه بهداشت مواد غذایی، کنترل و درمان بیماری‌های حیوانات، واکسیناسیون دام و طیور، آشنا می‌کند.
عمو مجید، برای آشنایی بیشتر دانا و درنا آنها را با خود به فروشگاه مرغ و ماهی، گوشت فروشی، درمانگاه دامپزشکی، مرغداری، گاوداری، گوسفنداری، اسب‌داری، استخر پرورش ماهی، کارخانه خوراک آبزیان، و زنبورداری می‌برد و اهمیت کار دامپزشک را در هر یک از این واحدها برای دانا و درنا به زبان ساده توضیح می‌دهد.


گفتنی است انتشار این کتاب بر روی اینترنت که به سفارش واحد آموزش و ترویج اداره کل دامپزشکی استان اصفهان منتشر شده بود، با توجه به گرانی کاغذ و افزایش بهای انواع کتاب و با در نظر گرفتن عدم امکان توزیع کتاب به صورت انبوده در سراسر کشور، امکان بیشتری را برای همه کودکان فارسی زبان در داخل و خارج از کشور فراهم می‌کند که بتوانند از طریق اینترنت از این داستان ها بهره‌مند شوند.

منبع: anjomanvet.ir

   


نظرات()

وبلاگ دامپزشک

کاملترین بانک مقالات فارسی دامپزشکی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic