با سلام و تشکر از وبلاگ خوبتان. 
 از حضورتان سوالی داشتم مبنی بر اینکه چه بیماریهایی از تخم مرغ به انسان قابل انتقال هستند؟
ممنون

پاسخ:

با توجه به اینکه تخم مرغ یک ماده غذایی با منبع حیوانی می باشد، قادر است بیماری های مرغ تخم گذار و محل پرورش آن را انتقال دهد و این اتفاق از دو طریق امکان پذیر است :

1- آلودگی قبل از تخم گذاری 2- آلودگی بعد از تخم گذاری


آنالیز های میکروبی و شیمیایی تخم مرغ ها و تطبیق دادن آن با شرایط مرغ تخم گذار نشان دهنده این است که این دو فاکتور در ارتباط مستقیم با یکدیگر می باشند، به این صورت که نوع و در برخی موارد میزان تعدادی از مواد مغذی مختلف موجود در تخم مرغ ازجمله نوع پروتئینها ، چربی ها برخی از ویتامین ها و مواد معدنی و یا میزان آب (وحتی نوع رنگ زرده) کاملاً مطابق با جیره غذایی مرغ تخم گذار بوده و در این موضوع نیز یکی از عوامل مهم تاثیرگذار، فصول مختلف سال و نوع آب و هوا می باشد. همچنین بار میکروبی تخم مرغ کاملاً وابسته به شرایط بهداشتی محل نگهداری و جیره غذایی مرغ تخم گذار است ، چرا که در صورت وجود میکروب های مختلف در داخل بدن و خصوصاً در قسمت انتهایی روده ، به هنگام عبور تخم تولید شده از این قسمت بدن مرغ، پوسته تخم آغشته به میکروب های بیماری زا گشته و به صورت ناقل آلودگی از بدن مرغ خارج می گردد .

و اما مرحله بعدی، مرحله بیرون از بدن مرغ تخم گذار می باشد که تخم در تماس با آلودگی های محیط می باشد. با وجود اینکه تخم مرغ به طور طبیعی دارای چندین سد دفاعی در برابر میکروب ها می باشد، ولی آلودگی های سطح تخم مرغ در طول مراحلی که طی می شود تا به دست مصرف کننده برسد وصدماتی که در این مراحل می بیند، همچنین به هنگام شکستن برای مصرف ، ایجاد مشکل می نماید

مهمترین باکتری که دراین زمینه وجود دارد "سالمونلا انتریتیدیس" می باشد که در انسان باعث مشکلات روده ای و مسمومیت می گردد. علاوه برآن باکتری های دیگری نیز در این مبحث حائز اهمیت می باشند که از جمله آنها می توان به استافیلوکوکوس آرئوس، باکتری های روده ای از جمله اشرشیا کلی وکلی فرم اشاره کرد.

به همین دلیل توصیه می‌کنیم که چه تخم‌مرغ و چه محصول‌های دامی را به‌صورت کاملا پخته مصرف کنید.

   


نظرات()

وبلاگ دامپزشک

کاملترین بانک مقالات فارسی دامپزشکی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات